O nás

ZENI a její tým

Jsme svobodná firma, kterou doplňují špičkoví freelanceři.

Chceme dělat weby, které budou přinášet radost jak jejich vlastníkům, tak jejich uživatelům. Pracujeme stylem a tempem, který nám umožňuje dělat naši práci tak, aby nám dávala smysl a bavila nás.

Tak jí totiž děláme nejlíp.

Anzhelika - Junior programátorka
Anzhelika – Junior programátorka

Anzhelika

Senior programátorka

Anzhelika se zabývá primárně frontendem – laicky řečeno, skládá vizuální podobu webu na základě podkladů od designerů a grafiků. Podílí se také na zabezpečování webů.


David

Péče o zákazníky

David bude pravděpodobně tím prvním z našeho týmu, s kým budete komunikovat. Jeho úkolem je starat se o vás, naslouchat vám, konzultovat a navrhovat řešení.

V jádru je to hodný chlapík i když navenek někdy vypadá drsně. Zajímá se o marketing a jeho úskalí. Když není ponořen v knihách od Kiosakiho, najdete ho na zahradě u jeho minifarmy.

David - Péče o zákazníky
David – Péče o zákazníky

Mishka - WordPress Developer
Mishka – WordPress Developer

Mishka

WordPress Developerka

Mishka nejčastěji vytváří WordPress šablony na míru. Zaměřuje se na přístupnost webů. Ráda staví weby, které jsou funkční a hlavně jednoduché.


Bruno

WordPress Developer

Bruno se zabývá tvorbou WordPress webů na Divi builderu a Gutenbergu. V týmu má na starosti weby, které jsou právě na Divi builderu a Gutenbergu poskládané.

Ve svém volném čase rád cestuje po světě, ochutnává nová jídla, spí a rád také zkoumá nové věci. Věnuje se i komunitním WordPress akcím, pomáhá jako dobrovolník i organizátor na WordCampech po ČR i SR.

Bruno - WordPress Developer
Bruno – WordPress Developer

Róbert - Senior programátor, analytik
Róbert – Senior programátor, analytik

Róbert

Senior programátor, analytik

Robo je nejzkušenějším programátorem v týmu. Vede junior programátory, sám se zabývá převážně backendem (tzn. tím, co je pod kapotou webu), bezpečností a programováním speciálních funkcí webu. Kromě toho má na starosti technickou stránku projektu, analýzu a návrh architektury vašich WordPress webů a pluginů.

Když nepracuje, věnuje se svým hudebním projektům, organizaci literárních večerů nebo studiu starých rukopisů. Můžete ho také potkat někde na horách, případně u dobrého piva.


Marcos

Lead DevOps, Senior Developer

Marcos je zodpovědný za budování DevOps kultury v Zeni týmu. (DevOps je založená na vytvoření spolupráce mezi vývojem a provozem. Zajišťuje lepší efektivitu spolupráce mezi členy celého týmu.)

Mezi jeho zájmy patří cestování, motorky, hiking a vše, co je spojené s přírodou.

Marcos - Lead DevOps, Senior Developer
Marcos – Lead DevOps, Senior Developer

Zbyněk - Señor Senior Developer
Zbyněk – Señor Senior Developer

Zbyněk

Señor Senior Developer

Zbyněk má na starosti vývoj, úpravu a rozšiřování pluginů a další backendem funkcionality u našich projektů. Když je potřeba, tak pracuje i na frontendu.

Pokud zrovna nepracuje pro Zeni, tak vylepšuje svůj vlastní WordPress plugin (Easy School Registration). Po večerech pak tančí swing nebo učí v taneční škole Swing Wings.


Jirka

Copy

Píše texty pro vaše weby a balancuje při tom na hraně mezi čtivostí a požadavky na SEO. Nahoďte pár slov o vašem byznysu a získáte text, který zaujme.

Jinak milovník jazzu ve všech jeho podobách, cyklista a lyžař. V obzvláštní oblibě má výlety po evropských zemích.

Jirka - Copy
Jirka – Copy

Daniel - Junior backend developer
Daniel – Medior developer

Daniel

Medior developer

Daniel se jako developer většinou zaměřuje na funkcionality backendu. V Zeni pracuje někdy i s frontendem.

Když nepracuje, rád chodí do přírody. Miluje cestování a objevování nových míst.

Ve většině jeho volného času se věnuje samostudiu. Neustálé se učí o nových trendech a technologiích v IT.


Veronika

Marketing, web management

Veronika se věnuje marketingu, správě stránek, také Zeni prezentovala na WordCampu Europe 2020 a do budoucna plánuje i práci na frontendu.

Ve volném čase se ráda začte do knížek, cestuje po světě a občas odmoderuje nějakou akci.

Veronika - Marketing, web management
Veronika – Marketing, web management

Lukáš - Klikač, junior programátor
Lukáš – klikač, junior programátor

Lukáš

Klikač, kodér

Lukáš je junior kodér. Studuje střední školu SPŠ Brno, Purkyňova. Věnuje se správě staging webů, na které musí každý měsíc pečlivě dohlížet.

Ve svém volném čase hraje pc hry, fotbal, cestuje a rád si schrupne.


Zuzka

Tester

Zuzka má na starosti ověření kvality vyvíjeného, vytvořeného webu. Důkladně vždy kontroluje práci po programátorech tak, aby všechno bylo v pořádku a klient byl nadmíru spokojený.

Mezi její zájmy patří cestovaní, turistika a lyžování.

Zuzka - Tester
Zuzka – Tester

Jaroslav - Graphic & UX designer
Jaroslav – Graphic & UX designer

Jaroslav

Graphic & UX designer

Jaroslav pracuje jako grafický a UX designér webových stránek. Tvoří grafickou podobu webů. Věří, že weby mohou dobře vypadat i fungovat v jednom aneb “Form follows function.” V práci se neobejde bez kvalitní rešerše, poznání klienta a definice problémů i cílů, protože to se potom hnedka lépe kreslí.

Když zrovna něco nekreslí, rád sportuje a chodí do přírody, hraje discgolf a tráví čas se svými dvěma dcerkama. Sem tam odskočí vyučovat mladé designerské naděje na VUT.


Lukáš

WordPress Developer

Lukáš se věnuje tvorbě přístupných webových stránek pro státní organizace a instituce jako jsou například školy, školky, dětské domovy a jesle. Má několik let zkušeností na pozici WordPress Developer, které získal pomocí samostudia a taky z přednášek na WordCampech.

Baví ho řízení a proto se nejčastěji projíždí ve svém autíčku, nebo tráví svůj volný čas v ČSAD Havířov, kde pracuje jako technik odbavovacích zařízení

Lukáš - WordPress Developer
Lukáš – WordPress Developer

Vladislav - WooCommerce master
Vladislav – WooCommerce master

Vladislav

WooCommerce master

Vláďa v našem týmu řeší zejména e-shopy pomocí WooCommerce. Jednoho dne jsme potřebovali někoho, kdo kope první ligu ve WooCommerce a Vláďa nebyl proti nám s tím pomoct.

Když jsme se ho ptali, co rád dělá ve svém volné čase, napsal: code/eat/sleep/repeat.

Asi nikdo si nedovede představit WordCamp v Praze, Brně bez jeho přednášek o novinkách ve WordPress a WooCommerce. V poslední době dělá on-line školení pro WordPress a WooCommerce.


Hanka

Copywriter

Hanka dodává jednotlivým písmenům směr a zadává je do souvislostí tak, aby se vám články četli samy a abyste se dozvěděli informace, které hledáte.

Ráda čte odborné články, které si vždy tiskne a skládá do desek, aby k nim měla neomezený přístup.

Její vášní je rozvoj a vzdělávání dětí, procházky a vaření. Nemá ráda úklid a negativní lidi.

Hanka - Copywriter
Hanka – Copywriter
Zeni team - váš průvodce galaxií webu
Zeni team – váš průvodce galaxií webu

Kdo je ZENI?

ZENI je hodně cool vesmírní koala. Nebavilo ji pořád jen jíst, spát a prát se s dalšími koalami o místo na nejvyšší větvi. Již od mala snila o tom, že jednou poletí ke hvězdám. A to i udělala. Dnes lítá po celé galaxii, zkoumá, staví vesmírné lodě a pomáhá dalším vesmírným dobrodruhům. Vždy míří k tomu nejvyššímu bodu na noční obloze (říká se mu shodou okolností ZENIt)

ZENI je průvodce, tvůrce i kámoš. Když si ji najmeš jako průvodce galaxií, můžeš se vsadit, že to bude super jízda, ze které toho získáš maximum. Delá věci poctivě, naplno, promyšleně, no přitom uvolněne, v ZENovém klidu a se smyslem pro humor i nadhled. Je odvážná a někdy trochu hrrr, má v sobě ovšem i kus zdravé pokory a respektu.

ZENI je náš vzor a my chceme dělat věci tak, aby na nás byla hrdá.

A proto ctíme tyto zásady:

 • Děláme pouze věci, které dávají smysl.
  Vyhýbáme se domněnkám („Tohle si pravděpodobně zákazník myslí…“ nebo „Tohle by mohlo fungovat…”) co nejvíc, jak to jde. Zakládáme práci na faktech.
 • Spolupracujeme s lidmi, kteří věrí tomu, co dělají.
  Podnikání pro nás není jenom o vydělávání peněz. Chceme pomáhat lidem dosahovat jejich cílů pomocí našich služeb. To samé platí o našich klientech.
 • Web bereme jako živou součást byznysu.  
  Víme, že vyžaduje kontinuální péči. Zaslouží si ji – je totiž tím nejlepším obchodníkem ve vašem týmu. Proč? Pracuje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Nikdy neonemocní a nikdy nechce dovolenou.
 • Máme na paměti, že jsme všichni lidé.
  Úspěšný projekt vyžaduje dobře nastavenou a srozumitelnou komunikaci, uchopitelný postup, oboustranní vůli se angažovat, naslouchat si a vzájemně se respektovat. Chceme, aby nás spolupráce bavila.