O nás

ZENI a její tým

Jsme svobodná firma, kterou doplňují špičkoví freelanceři.

Chceme dělat weby, které budou přinášet radost jak jejich vlastníkům, tak jejich uživatelům. Pracujeme stylem a tempem, který nám umožňuje dělat naši práci tak, aby nám dávala smysl a bavila nás.

Tak jí totiž děláme nejlíp.

Josef - Web developer
Jozef – Web developer

Jozef

Developer

Jozef je samouk medior programátor. Věnuje se nejvíce funkcionalitám backendu, napomáhá programátorům a přitom nasává, co nejvíce informací, aby se zlepšoval v programování.

Mezi jeho zájmy patří angličtina, cestování, PC a VR gaming, Blender, Unity.


David

Péče o zákazníky

David bude pravděpodobně tím prvním z našeho týmu, s kým budete komunikovat. Jeho úkolem je starat se o vás, naslouchat vám, konzultovat a navrhovat řešení.

V jádru je to hodný chlapík i když navenek někdy vypadá drsně. Zajímá se o marketing a jeho úskalí. Když není ponořen v knihách od Kiosakiho, najdete ho na zahradě u jeho minifarmy.

Zeni team - David Dirbák
Zeni team – David Dirbák

Mishka - WordPress Developer
Mishka – WordPress Developer

Mishka

WordPress Developerka

Mishka nejčastěji vytváří WordPress šablony na míru. Zaměřuje se na přístupnost webů. Ráda staví weby, které jsou funkční a hlavně jednoduché.


Bruno

Obchodní zástupce

Bruno se zabývá obchodem, slouží jako support obchodník pro Davida. Věnuje se jak stálým zákazníkům, tak vyřizuje i ty nové. Takže ho nejspíš poznáte. Je sympatický a vyrovnaný, snaží se vždy dosáhnout svého. Vždy se snaží hrát hru win-win a zároveň být klientovi nápomocný, aby byl s naší práci spokojen.

Ve svém volném čase rád cestuje, ochutnává nová jídla, spí a rád také zkoumá nové věci. Jako vyučený programátor si moc rád zopakuje i občas programování. Věnuje se i komunitním WordPress akcím, pomáhá jako dobrovolník i organizátor na WordCampech po ČR i SR.

Bruno - WordPress Developer
Bruno – WordPress Developer

Róbert - Senior programátor, analytik
Róbert – Senior programátor, analytik

Róbert

Senior programátor, analytik

Robo je nejzkušenějším programátorem v týmu. Vede junior programátory, sám se zabývá převážně backendem (tzn. tím, co je pod kapotou webu), bezpečností a programováním speciálních funkcí webu. Kromě toho má na starosti technickou stránku projektu, analýzu a návrh architektury vašich WordPress webů a pluginů.

Když nepracuje, věnuje se svým hudebním projektům, organizaci literárních večerů nebo studiu starých rukopisů. Můžete ho také potkat někde na horách, případně u dobrého piva.


Marcos

Lead DevOps, Senior Developer

Marcos je zodpovědný za budování DevOps kultury v Zeni týmu. (DevOps je založená na vytvoření spolupráce mezi vývojem a provozem. Zajišťuje lepší efektivitu spolupráce mezi členy celého týmu.)

Mezi jeho zájmy patří cestování, motorky, hiking a vše, co je spojené s přírodou.

Marcos - Lead DevOps, Senior Developer
Marcos – Lead DevOps, Senior Developer

Zbyněk - Señor Senior Developer
Zbyněk – Señor Senior Developer

Zbyněk

Señor Senior Developer

Zbyněk má na starosti vývoj, úpravu a rozšiřování pluginů a další backendem funkcionality u našich projektů. Když je potřeba, tak pracuje i na frontendu.

Pokud zrovna nepracuje pro Zeni, tak vylepšuje svůj vlastní WordPress plugin (Easy School Registration). Po večerech pak tančí swing nebo učí v taneční škole Swing Wings.


Jirka

Copy

Píše texty pro vaše weby a balancuje při tom na hraně mezi čtivostí a požadavky na SEO. Nahoďte pár slov o vašem byznysu a získáte text, který zaujme.

Jinak milovník jazzu ve všech jeho podobách, cyklista a lyžař. V obzvláštní oblibě má výlety po evropských zemích.

Jirka - Copy
Jirka – Copy

Daniel - Junior backend developer
Daniel – Medior developer

Daniel

Medior developer

Daniel se jako developer většinou zaměřuje na funkcionality backendu. V Zeni pracuje někdy i s frontendem.

Když nepracuje, rád chodí do přírody. Miluje cestování a objevování nových míst.

Ve většině jeho volného času se věnuje samostudiu. Neustálé se učí o nových trendech a technologiích v IT.


Veronika

Marketing, web management

Veronika se věnuje marketingu, správě stránek, také Zeni prezentovala na WordCampu Europe 2020 a do budoucna plánuje i práci na frontendu.

Ve volném čase se ráda začte do knížek, cestuje po světě a občas odmoderuje nějakou akci.

Veronika - Marketing, web management
Veronika – Marketing, web management

Jaroslav - Graphic & UX designer
Jaroslav – Graphic & UX designer

Jaroslav

Graphic & UX designer

Jaroslav pracuje jako grafický a UX designér webových stránek. Tvoří grafickou podobu webů. Věří, že weby mohou dobře vypadat i fungovat v jednom aneb “Form follows function.” V práci se neobejde bez kvalitní rešerše, poznání klienta a definice problémů i cílů, protože to se potom hnedka lépe kreslí.

Když zrovna něco nekreslí, rád sportuje a chodí do přírody, hraje discgolf a tráví čas se svými dvěma dcerkama. Sem tam odskočí vyučovat mladé designerské naděje na VUT.


Zuzka

Tester

Zuzka má na starosti ověření kvality vyvíjeného, vytvořeného webu. Důkladně vždy kontroluje práci po programátorech tak, aby všechno bylo v pořádku a klient byl nadmíru spokojený.

Mezi její zájmy patří cestovaní, turistika a lyžování.

Zuzka - Tester
Zuzka – Tester
Zeni team - váš průvodce galaxií webu
Zeni team – váš průvodce galaxií webu

Kdo je ZENI?

ZENI je hodně cool vesmírní koala. Nebavilo ji pořád jen jíst, spát a prát se s dalšími koalami o místo na nejvyšší větvi. Již od mala snila o tom, že jednou poletí ke hvězdám. A to i udělala. Dnes lítá po celé galaxii, zkoumá, staví vesmírné lodě a pomáhá dalším vesmírným dobrodruhům. Vždy míří k tomu nejvyššímu bodu na noční obloze (říká se mu shodou okolností ZENIt)

ZENI je průvodce, tvůrce i kámoš. Když si ji najmeš jako průvodce galaxií, můžeš se vsadit, že to bude super jízda, ze které toho získáš maximum. Delá věci poctivě, naplno, promyšleně, no přitom uvolněne, v ZENovém klidu a se smyslem pro humor i nadhled. Je odvážná a někdy trochu hrrr, má v sobě ovšem i kus zdravé pokory a respektu.

ZENI je náš vzor a my chceme dělat věci tak, aby na nás byla hrdá.

A proto ctíme tyto zásady:

 • Děláme pouze věci, které dávají smysl.
  Vyhýbáme se domněnkám („Tohle si pravděpodobně zákazník myslí…“ nebo „Tohle by mohlo fungovat…”) co nejvíc, jak to jde. Zakládáme práci na faktech.
 • Spolupracujeme s lidmi, kteří věrí tomu, co dělají.
  Podnikání pro nás není jenom o vydělávání peněz. Chceme pomáhat lidem dosahovat jejich cílů pomocí našich služeb. To samé platí o našich klientech.
 • Web bereme jako živou součást byznysu.  
  Víme, že vyžaduje kontinuální péči. Zaslouží si ji – je totiž tím nejlepším obchodníkem ve vašem týmu. Proč? Pracuje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Nikdy neonemocní a nikdy nechce dovolenou.
 • Máme na paměti, že jsme všichni lidé.
  Úspěšný projekt vyžaduje dobře nastavenou a srozumitelnou komunikaci, uchopitelný postup, oboustranní vůli se angažovat, naslouchat si a vzájemně se respektovat. Chceme, aby nás spolupráce bavila.